Reactualizat la:

Andrei Timofte, karateka numărul 1 la CS Shogunul în 2018

Andrei Timofte, karateka numărul 1 la CS Shogunul în 2018
Scris de Teodor Biriş - CS Shogunul Oradea este un club care se respectă. An de an îşi cinsteşte sportivii pentru rezultatele obţinute într-un cadru festiv şi o atmosferă plăcută.

Rectifica

Căminul cultural din Sântandrei a fost plin miercuri seara de sportivi, părinţi şi invitaţi la Gala de premiere 2018 a CS Shogunul. Au fost premiaţi sportivii echipei de karate shotokan de la centul de performanţă, cât şi cei de la sportul de masă prin cercul de Karate Modern al Palatului Copiilor și Elevilor Oradea aflat sub tutela Ministerului Educaţiei Naționale (MEN), în urma rezultatelor obţinute atât pe plan intern cât şi internaţional, fiind acordate peste 150 de trofee şi diplome.

„În prag de An Nou dorim să felicităm sportivii pentru munca depusă şi rezultatele obţinute. De asemenea, aducem mulţumiri tuturor celor care ne-au sprijinit şi au fost lângă noi în anul 2018, fie că este vorba de sponsori, indistuţii cu care colaborăm sau părinţi”, ne-a declarat Ioan Vaida, antrenor şi preşedinte la CS Shogunul.

În urma însumării punctelor, cel mai bun sportiv al anului 2018 a devenit Andrei Ioan Timofte (147,3 puncte), care şi-a trecut în palmares două titluri de campion naţional, un loc 5 la kata şi locul 6 la kumite la Cupa Mondială. Andrei este elev în clasa a VII-a a Şcolii Gimnaziale „Oltea Doamna” din Oradea.

Au fost alcătuite mai multe clasamente pe diferite categorii de vârstă:

Grupa 1 – CLASAMENT PRINCIPAL TOP 10 – CADEŢI 14-15 ANI / JUNIORI 16-17 ANI / TINERET 18-20 ANI – BĂIEŢI

I- ȘUTEU ANDREI-LUCA – 139
II- HOCOPAN NICOLAE-CLAUDIU – 137,5 puncte
III- POP DARIUS-FLORIN-LUCA – 85 puncte
IV- TORMA RICHARD – 81 puncte
V- SANDU RAZVAN – OCTAVIAN – 75 puncte
VI- BOCHIŞ CRISTIAN – 75 puncte
VII- DINU ŞTEFAN – 29 puncte
VIII- CRISTEA TUDOR – 27,5 puncte
IX- MAIER ŞTEFAN – 26 puncte
X- ARGHIROIU ALEXANDRU – 25 puncte

Grupa 2 – CLASAMENT PRINCIPAL TOP 10 – CADEŢI 14-15 ANI / JUNIORI 16-17 ANI / TINERET 18-20 ANI – FETE

I- TRIPA IULIA – 142,5 puncte, ROMOCEA DIANA NICOLETA – 142,5 puncte, FAUR-BALINT NATALIA REBECA – 142,5 puncte
II- TODORUȚ BIANCA – 99,5 puncte
III- FILIMON ANNEMARIE- ISABEL – 85 puncte
IV- GHIB FABIANA-ALEXIA-GEORGIANA – 87,9 puncte
V- FILDAN ANNAMARIA – FLORENTINA – 50 puncte
VI- BORZ CARLA ROBERTA – 48 puncte
VII- PALADE FLORINA – 39,2 puncte
VIII- SARCA ANDREEA – 35 puncte
IX-FURTOS LUMINIŢA – 34 puncte
X- CONTAC DIANA – 29 puncte

Grupa 3- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII -V- 12-13 ani -BĂIEŢI

I- LALESCU LUCA MIHAI – 140,1 puncte
II- ROMOCEA ADRIAN-FLORIN – 105 puncte
III- ARDELEAN VLAD-FLORIN – 89 puncte
IV- BUTIRI ANDREI – 31 puncte
V- SALYI TAMAS – 27 puncte
VI- IONESCU REMUS – 26 puncte
VII- REPEDE STEFAN – 25 puncte
VIII- HORA COSMIN – 24,5 puncte
IX- CUC DARIUS / 24 puncte
X- SÎRBU IONUŢ/ 22 puncte

Grupa 4- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-V- 12-13 ani – FETE

I- LIPAI MIRUNA-SARA – 60,5 puncte
II- DUME ALEXANDRA – 42 puncte
III- VERDEŞ CASANDRA – 40 puncte
IV- PELE SARA – 39 puncte
V- FRĂŢILĂ CARLA – 36 puncte
VI- BONŢE CARINA – 31,5 puncte
VII- MEZE ILINCA – 30 puncte
VIII- VESEA ARIANA – 28 puncte
IX- ROMAN GEORGIANA – 27 puncte
X- CĂRBUNAR IULIA – 26 puncte

Grupa 5- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-IV-SECŢIUNEA- CONSACRAȚI, 10-11 ani, BĂIEŢI

I- PAUL OCTAVIAN-GEORGE – 134,2 puncte
II- ROMOCEA MATEI-GHEORGHE – 95 puncte
III- NEGRU NARCIS-FLORIN – 81,6 puncte
IV- SZABO MIHAI – 41 puncte
V- MINEA KLAUS MARIAN – 39 puncte
VI- ROMAN DARIUS – 33 puncte
VII- ORBAI TONY-ALEX – 32,5 puncte
VIII- MICHELER IOAN – 31 puncte
IX- PINTEA RĂZVAN – 27 puncte
X- CALIN ROBERT – 25 puncte

Grupa 6- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-IV- SECŢIUNEA-AVANSAȚI, 10-11 ani, BĂIEŢI

I- MOLDOVAN RĂZVAN – 65,8 puncte
II- ONIŢA ANDREI ŞTEFAN – 65 puncte
III- TIMAR RAREŞ COTIZO – 30,5 puncte
IV- FULOP ANDREI DANIEL – 29 puncte
V- CONSTANTINESCU RĂZVAN ANDREI – 27,5 puncte
VI- REPEDE BOGDAN – 25,5 puncte
VII- MATEI GABRIEL – 25 puncte
VIII- HORA COSMIN – 24 puncte
IX- CUC DARIUS – 23 puncte
X- SÎRBU IONUŢ – 21 puncte

Grupa 7- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-IV, 10-11 ani, FETE

I- SZABO SARA-KRISZTINA – 134,5 puncte
II- KELA ANDREEA-CRISTINA – 70,4 puncte
III- IEPURE IRIS-MARIA și CUC ALEXIA – 51 puncte
IV- SANDU OANA-LUCIA – 40 puncte
V- POPESCU ADRIANA – 38 puncte
VI- BANCIU ANDREEA – 36 puncte
VI- CODREAN ANASTASIA – 34,7 puncte
VIII- NLEIM SONIA – 34,7 puncte
IX- TOMESCU OANA – 31 puncte
X- SABĂU SONYA – 30,7 puncte
X- BARA DIANA – 27,7 puncte

Grupa 8- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-III- SECŢIUNEA-CONSACRAȚI, 8-9 ani, BĂIEŢI

I- DONEA DENIS-CLAUDIUS – 132,5 puncte
II- SZUCS ANDREI SEBASTIAN VASILE – 32,5 puncte
III- FLOREA DRAGOŞ-GABRIEL – 31 puncte
IV- UNGUR BREHOI-DRAGOŞ-FLORIN – 28 puncte
V- VINTER ANDREI-MIHAI – 27,7 puncte
VI- VUŞCAN DOMINIC – 26 puncte
VII- MAZILU CIPRIAN – 25 puncte
VIII- NIȚĂ VIOREL – 24 puncte
IX- RAZMANYI CSABA – 23 puncte
X- LEMNARU ALBERT – 21 puncte

Grupa-9- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-III- SECŢIUNEA- AVANSAȚI, 8-9 ani, BĂIEŢI

I- LENCAR DENIS-FLORIN – 112,7 puncte
II- JURCUȚ LAURENȚIU-LUCA – 40 puncte
III- PETRINCA MIHAI – 36 puncte
IV- VERDEŞ LUCA – 35 puncte
V- VESA ANDREI – 32,5 puncte
VI- SZABO MARC STEFAN – 31 puncte
VII- ROMAN DARIUS – 28,8 puncte
VIII- DUMITRU CĂTĂLIN – 28 puncte
IX – BORA YANNIS – 27,7 puncte
X- SONEA ALEXANDRU-NICOLAE – 26 puncte

Grupa-10- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-III- SECŢIUNEA- ASPIRANȚI, 8-9 ani, BĂIEŢI

I- FAUR BALINT-SERBAN – NICOLAE – 101,3 puncte
II- OSVATH DANIEL-FLORIN – 35,7 puncte
III- CIUCIU SEBASTIAN IONUŢ – 34,3 puncte
IV- SEBI NICA – 32,4 puncte
V- TOMA RAREŞ ŞTEFAN – 31,5 puncte
VI- MUREŞAN OLIVER-MIHAI – 26 puncte
VII- PETRUŞ CASIAN PATRICK – 22 puncte
VIII- MEHES DRAGOŞ-ANTON – 21 puncte
IX- IOVAN IANIS / 19,5 puncte
X- IONESCU ŞTEFAN / 19 puncte

Grupa 11- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-III- SECŢIUNEA- SPERANŢE, 8-9 ani, BĂIEŢI

I- RUSANDA PAUL-DAVID – 52,4 puncte
II- PASCA FILIP – 29 puncte
III- FUSUS GEORGE – 28 puncte
IV- RANDIS ŞTEFAN – 27,5 puncte
V- SIME ŞTEFAN – 26 puncte
VI- BOCHIŞ LAZĂR CRISTIAN – 25 puncte
VII- TIPI IANIS CATALIN – 21 puncte
VIII- UJOC ALEXANDRU-MIHAI – 19 puncte
IX- UJOC DRAGOS-ANDREI – 18 puncte
X- NEMETHY ERIK-EDWARD – 16 puncte

Grupa 12- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-III, 8-9 ani, FETE

I- LIPAI ȘTEFANIA MARIA – 35 puncte
II- BLIDAR MAYA-REBECA – 31 puncte
III- COTUNA ELENA BIANCA – 26,5 puncte
IV- CUC ALEXIA – 26 puncte
V- ȘERBAN PETRA – 25,7 puncte
VI- ANA MARIA PAUL – 24,8 puncte
VII- IGAȘ AYLIN IOANA – 23,2 puncte
VII- CIUCIU JULIA FLORINA – 23 puncte
IX- FECHETE ANAMARIA – 22 puncte
X- MANOLACHE MARIA – 21 puncte

Grupa 13 – CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-II, 6-7 ani, FETE

I- HANGA IASMINA – 35 puncte
II- HANGA CARINA – 31 puncte
III- UJOC MARA – 26,5 puncte
IV- FRĂŢILĂ DARIA – 26 puncte
V- ASTALOS CRISTINA – 25,7 puncte
VI- NEGRUT ALESIA – 24,8 puncte
VII- CODREAN ANASTASIA – 23,2 puncte
VII- PASCA MAYA – 23 puncte
IX- TOMESCU OANA – 22 puncte
X- GHIB DENISA – 21 puncte

Grupa 14- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII -I, 4-5 ani, BĂIEŢI

I- TRIF DARIO – 33 puncte
II- OMETTO ACHILLE MASSIMILIANO – 30 puncte
III- FLOREA RAREŞ – 25 puncte
IV- ŞERB IANIS – 24,4 puncte
V- GALIŞ ALEX – 22,5 puncte
VI- CIPLEU DAN PAUL – 21 puncte
VII- BORA PATRICK – 20 puncte
VIII- COTUNA BOGDAN – 19,5 puncte
IX- SZABO ALEXANDRU – 16 puncte
X- DORNEA DARIUS-ANDREI – 15 puncte

Grupa 15- CLASAMENT SECUNDAR TOP 10 – COPII-I, 4-5 ani, FETE

I- SOTIUŢ ANA FRANCESCA – 33 puncte
II- PUP MARIA – 32 puncte
III- VARGA NOEMI – 30,5 puncte
IV- VARGA KRISTINA – 29 puncte
V- PALADE FLORINA – 27,7 puncte
VI- RUSU MARIA – 26 puncte
VII- PALADE DENISA – 25,2 puncte
VII- PAUL MARIA – 24 puncte
IX- SARCA ANDREEA – 23,4 puncte
X- POREA IOANA – 20 puncte

Cu premii speciale au fost recompensaţi sportivii:

TRIF DARIO – Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii 1.
OMETTO ACHILLE MASSIMILIANO – Cel mai combativ sportiv la categoria Copii 1.
RUSANDA PAUL-DAVID – Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii 2.
FAUR BALINT-SERBAN – NICOLAE – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Copii 2.
DONEA DENIS-CLAUDIUS – Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii 3.
LENCAR DENIS-FLORIN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Copii 3.
LALESCU LUCA-MIHAI- Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii 4.
MOLDOVAN RĂZVAN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Copii 4.
TRIPA IULIA – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadete.
LIPAI MIRUNA-SARA – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadete.
TIMOFTE ANDREI-IOAN – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadeți.
TORMA RICHARD – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadeți.
ȘUTEU ANDREI-LUCA – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Juniori).
POP DARIUS-FLORIN-LUCA – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Juniori.
ROMOCEA DIANA NICOLETA – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Junioare.
FILDAN ANNAMARIA – FLORENTINA – Cel mai combativ sportiv la categoria Junioare.
HOCOPAN NICOLAE-CLAUDIU – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.
SANDU RĂZVAN – OCTAVIAN – Cel mai combativ sportiv la categoria Tineret.
CONTAC DIANA – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.
FAUR-BALINT NATALIA REBECA – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Tineret.

Pentru activitatea depusă în 2018 au fost premiaţi şi arbitrii:

Babinszki Robert, Badea Cristian, Papp Cristian, Gergely Lajos Tamás, Georgieş Hajnalka Annamaria, Indrie Rebeca Alexandra, Marin Carina, Neaga Raul Marian, Negru Alexandra, Panaite Andreea, Pişki Lajos Arnold şi Platona Sabin Mirel.



Comentarii 0

Vă mulțumim pentru comentariul dumneavoastra. - comentariul va fi verificat de catre un editor si numai in cazul aprobarii va aparea pe site.

 
1000
/1000 caractere ramase
Mai multe stiri din categoria BIHON Sport local
Tenismeni orădeni pe podium la Cupa de Iarnă
Turneul național dotat cu Cupa de Iarnă a constituit prima competiție de tenis organizată de CSM Oradea în acest an. mai multe »
Convocați la lotul național de baschet
Jucătorii Giordan Watson și Bogdan Nicolescu au fost convocați la echipa națională de baschet seniori a României, [...] mai multe »
Calificată în play-off-ul European Youth Basketball League
Echipa U 15 ani a CSȘ LPS Bihorul CSM a câștigat în mod detașat seria și va juca în play-off. mai multe »
Un belgian la Luceafărul. Bihorenii au intrat în cantonament
Începând de luni lotul Luceafărului Oradea a intrat în cantonament la Hotel Nicoleta din Băile Felix. Până în 1 [...] mai multe »
IN MEMORIAM: TONI ALEXE
Luni, 21 ianuarie, se împlinesc 14 ani de la dispariţia tragică a lui Toni Alexe (21 decembrie 1969 – 21 ianuarie [...] mai multe »
Bianca Benea e campioană naţională de junioare
Desfăşurat la Bucureşti, Campionatul Naţional individual de spadă pentru junioare a consemnat triumful sportivei [...] mai multe »
Un orădean va juca la FCSB
Ultimul jucător din Oradea care a evoluat pentru roş-albaştrii a fost Keşeru. mai multe »
Irina şi Monica s-au oprit în „optimi”
Drumul bihorencei Irina Maria Bara (23 de ani) în proba de dublu la Grand Slam-ul de la Australian Open s-a oprit în [...] mai multe »
Au produs surpriza la Australian Open. Irina şi Monica s-au calificat în „optimi”
Veşti bune de la Melbourne. Perechea română formată din Irina Maria Bara (locul 75 WTA la dublu) şi Monica [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

Autentificare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou

Autentificati-va sau adaugati un comentariu pe CLON.ro

Autentificati-va pe CLON.ro:




Ti-ai uitat parola?

Comentati pe CLON.ro:

Completati numele si e-mailul dvs. in casutele de mai sus pentru a putea comenta ca utilizator neinregistrat.

Inregistrare user nou